5 asja, mida sa teed toitumises (arvatavasti) valesti

Tervisliku eluviisi üks olulisemaid osasid on toitumine. Öeldakse, et toitumine annab 80% ning trenn 20% tulemustest. Tänases postituses keskendume toitumisele ning jagame sinuga 5 fakti, mida paljud (ning arvatavasti ka sina) teed  oma toitumises valesti.

 1. Sa sööd liiga vähe!
  Kui su eesmärk on kaalu langetamine, siis kalori defitsiit on oluline. Samas ei tasuks minna ekstreemsustesse ning süüa liiga vähe. Toitumises on oluline, et saaksid kõik vajalikud mikro-ja makrotoitained kätte. Selleks on sul vaja süüa mitmekesiselt. Kui süüa liiga vähe ja ühekülgselt, siis võib esineda väsimustunne, keskendumisraskused, unehäired jne. 
 2. Sa keskendud ainult kaloritele, mitte toidu kvaliteedile
  Toit mõjutab meie elus paljusid aspekte lisaks välimusele. Kvaliteetne toit aitab meil saavutada parema enesetunde, une kvaliteedi ja madalama stressi taseme. Kõik, mida tarbime mõjutab meie hormoone, mis omakorda mõjutab meie tervist ning kaalu. Kvaliteetne toit tekitab rahulolu, aga “rämpsu” söömine tekitab tunde, et vajad seda veel.
 3. Su menüü koosneb põhiliselt madala rasvasisaldusega või “dieet” toitudest
  Üks oluline teadaanne – su keha vajab rasvained normaalseks toimimiseks. Oluline on tarbida looduslike mitte tehis rasvasid. Söö võid, rasvasisaldusega piimatooteid, liha jne, aga mõõdukuse piires. Rasvad aitavad kaasa keha normaalsele toimimisele ning kui su keha toimib normaalselt on ka enesetunne hea.
 4. Sa jätad oma toidulaualt välja vürtsid ja maitsetaimed
  Usutakse, et head ja maitsvat toitu peab valmistama õli, võid või muud rasva kasutades. Kahjuks võib see anda sulle liiga palju lisakaloreid, mida sul ei pruugi vaja olla. Kasuta selle asemel vürtse ja maitsetaimesid, mis viivad su toidud järgmisele tasemele ja annavad sulle imelisi maitseelamusi. Hea nipp on ka vürtse ja maitsetaimi kombineerida mõõduka koguse õli või võiga.
 5. Sa muudad oma toitumist kiiresti ja drastiliselt
  Me kõik teame neid uusaasta lubadusi,kus lubatakse endale, et hakatakse paremini toituma ja trennis käima. Tõsiasi on see, et kui sa muudad oma toitumist liiga kiiresti, siis ei ole see lihtsalt jätkusuutlik – 3 nädala pärast oled sa tagasi oma vanade söömisharjumuste juures. Su söömisharjumused on välja kujunenud aastatega ning sa ei saa neid ühe päevaga muuta. Kui soovid paremini toituda, siis tee väikseid samme – lisa toidukordade juurde salat või lisa igasse päeva ports puuvilju. Kui oled need harjumused juurutanud, siis võid juba edasi minna. Nii võid sa kindel olla, et sa ei pea ainult 3-nädalast dieeti, vaid muudad oma elustiili.

Allikad:

Leave a Reply

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping