5 nippi, kuidas olla järjepidev

Järjepidevus on oluline endale seatud eesmärkide saavutamiseks. Me kõik teame seda tunnet, kui sa paned paika endale kindla eesmärgi ning alguses on suur tuhin ja motivatsioon selleni jõuda. Aga siis möödub nädal, või kaks ja motivatsioon ning järjepidevus hakkab kaduma. Siin on sulle 5 nippi, mis aitavad sul jääda järjepidevaks.

  • Keskendu protsessile, mitte ainult lõpptulemusele

Ole kohal hetkes ning naudi seda, mida teed. Kõikide eesmärkideni viivad väiksemad sammud, millele sa peaksid just praegusel hetkel keskenduma. Seda, mis oli ei saa me muuta! Ära võta vastutust selle eest, mis tulemusi sa näed enda peas, vaid võta vastutus selle eest, et sa oled kohal ja teed seda, mida pead tegema. Näiteks trenni tegemisel tihti ei saavutata soovitud tulemusi, kuna mõeldakse juba lõpptulemusele (“kui ma kaotan 10 kilo, siis teen seda”) ja ei keskenduta sellele, mis hetkel vaja teha soovitud tulemuse saavutamiseks.

  • Ole valmis oma esimeseks languseks

Paljud arvavad, et eesmärkide saavutamine on sirgjooneline, kuna seda kajastatakse sellisena sotsiaalmeedias. Tõsiasi on, et tee tulemusteni on segane ning üsna käänuline. Seega tuleks arvestada langustega ja kindlasti ei tohi alla anda peale esimest langust. Languseid võib su teekonnal tulla mitmeid, kuid tuleb olla järjepidev.

  • Loo oma keskkonda pidevaid meeldetuletusi

Tea, mis harjumusi sa pead endale sisse juurutama ning jäta nende meeldetuletused silmaga nähtavasse kohta. Meeldetuletusteks võivad olla erinevad fraasid, pildid jne. Sa võid neid riputada oma seinale, telefoni või arvuti ekraani taustaks panna, ise endale märkmeid kirjutada jne. Oluline oleks, et sa näeksid meeldetuletusi regulaarselt. Need väikesed asjad aitavad sul alateadlikult püsida järjepidev.

  • Puhka, aga ära anna alla

Väga oluline on anda endale aega puhkamiseks. Kui me oleme väsinud ja meie paak on tühi, siis ei suuda me olla järjepidevad. Pausi tegemine kindlasti ei tähenda alla andmist. See ei tähenda, et me raiskame aega või oleme lihtsalt laisad. Puhkus peab olema sinu protsessi lahutamatu osa ja ei aeglusta eesmärkideni jõudmist.

  • Leia erinevaid lahendusi enda tagasilöökidele 

Mõnikord muutume me kangekaelseks oma eesmärkide saavutamises ja selle protsessis. Kindlasti on sellises olukorras oluline hoida avatud meelt ja leida erinevaid teid enda lõpptulemuse saavutamiseks. Mida paindlikum sa oled tagasilöökidele seda järjepidevam sa oled enda protsessis. Me peame mõistma, kui planeeritud tegevused ei anna enam soovitud tulemusi. See ei tähenda, et oled teinud vale valiku. See tähendab, et on teine tee, mis viib sind paremini eesmärgini, mida ihkad. Sellises olukorras tuleb olla loov ja luua ise enda tee.

Allikad:

https://www.positivityblog.com/how-to-improve-your-consistency/
https://www.spirituallivingforbusypeople.com/consistent
https://www.trackinghappiness.com/ways-to-be-more-persistent/

Leave a Reply

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping