5 ülehinnatud harjutust jõusaalis

Me kõik soovime teha efektiivselt trenni ning jõuda oma soovitud tulemusteni kiiresti. Selleks peame seadma endale eesmärgid ning panema paika plaani. Jagame omalt poolt mõnda soovitust, mis harjutused trennikava planeerides välja jätta.

 1. Jalutamine/jooksmine
  Jalutamine/jooksmine on küll kardio, aga kui sa soovid efektiivselt kaloreid põletada, siis vali selle asemel intervalltreening. See tõstab su füüsilist vormi ja põletab rohkem kaloreid. Lihtsalt tõsta harjutuse tempot 1-2 minutiks ning ülejäänud 2-4 minutit tee harjutust omas tempos. Korda seda nii palju kui soovid või jaksad.
 1. Istessetõusud
  Istessetõusud ei aita sul arendada ja välja tuua nn. sixpacki. Istessetõusud treenivad su kõhulihaseid kahtlemata, aga neid on alles näha kui su keha rasvaprotsent on 14. See on isoleeritud harjutus ning kahjuks ei ole võimalik konkreetsest piirkonnast ainult rasva põletada. Kui sa soovid endale kõhulihaseid siis parem keskendu toitumisele ning rasvaprotsendi vähendamisele.
 1. Sääremarja tõsted
  Sääremarja tõsted sobivad algaja kavasse, kes on oma teekonna alustamas. Enamik inimesi neid siiski ei vaja. Kui sa teed harjutusi, mis hõlmavad mitut lihasgruppi (compound movement), siis treenid juba oma säärelihaseid päris hästi. Isoleeritud harjutused säärele ei ole halb asi, aga see ei pruugi olla su aja parim kasutus. Sääre lihaseid on raske suuremaks treenida ning üleüldiselt sul ei ole vaja, et need oleksid nii tugevad.
 1. Plank
  Kui sa tahad parandada enda kerelihaste stabiilsust ja jõudlust siis plank ei ole parim harjutus selle jaoks.Tõsiasi on, et harjutust tehes me kasutame rohkem enda ülakeha kui kõhtu. Plank ei ole halb harjutus, aga keskkoha treenimiseks ei ole see parim.
 1. Jalapress
  Jalapress on hea harjutus näitamaks sinu jalgade tugevust, aga see ei ole hea harjutus sinu üldisele füüsisele. Istuvas asendis treenimisel ei treeni sa oma keskkohta ega selga nii nagu sa teeksid seda erinevaid kükivariatsioone tehes. Seega on jalapressiga vähem jõu ja vastupidavustreeningut.
  Lisaks jalapressi valesti tehes võid teha oluliselt viga oma seljale.

Allikad:

Leave a Reply

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping